Giresunspor yöneticisi Faruk Beyaz: Mustafa Kaplan ile dargın ayrılmadık

Geçen sezon sonunda Süper Lig’den 1. Lig’e düşen Giresunspor’da Nahid Yamak başkanlığındaki yeni yönetimde görev alan Faruk Beyaz, kulüpte yaşanan değişimleri anlattı.

Borçlara rağmen umutlu olduklarını söyleyen Faruk Beyaz, 15 Eylül’de olağanüstü kongreyle göreve başlayan ve şubat ayında kulübü devralan Başkan Yamak’ın büyük mücadeleler verdiğini söyledi. Beyaz, “Başkanımız görevi devralarak ateşten gömlek giydi ve kulübün kayyuma gitmesine izin vermedi. Kulübümüzün biraz borcu var ama kesinlikle umutsuz değiliz. 2 yıldır transfer tahtamız kapalı. UEFA’dan aldığımız cezalar bizi korkutmuyor. Bu süreçte öz evlatlarımıza, Giresunlu gençlerimize yöneldik. Şu anki ligde en genç yaş kategorisine sahip takımız, 20 yaş altı gençlerle mücadele ediyoruz ve mutluyuz” dedi.

“MUSTAFA KAPLAN İLE KESİNLİKLE DARGIN AYRILMADIK”

Teknik direktör Mehmet Birinci’nin göreve geliş süreciyle ilgili kamuoyunda yer alan iddiaların doğru olmadığını söyleyen Beyaz, “Mustafa Kaplan hoca ile akşam konuştuk helallik aldık, ‘Ayrılıyoruz’ dedik, o da ‘Tamam’ dedi. Maddi konularda anlaşma sağlandı, el sıkışılıp yollar ayrıldı. Akşam başkan sizi arayıp yolların ayrıldığını tebliğ ettikten sonra siz ne yaparsınız? Eşyalarınız toplayıp gidersiniz. Bu olayın basına başka türlü yansımasını doğru bulmuyorum. Futbolda küskünlük olmaz. Adanaspor ile anlaşan Mustafa Kaplan hocamıza görevinde başarılar dileriz. Kendisiyle kesinlikle dargın ayrılmadık. Yeni teknik direktörümüz Mehmet Birinci hem mektepli, hem alaylı, sporun içinden gelen tecrübeli bir hoca” diye konuştu. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x