Kemal Kılıçdaroğlu sosyal medya hesabından, partisi CHP’nin 100. yılı için hazırlanan özel videosunda EOKA’nın fotoğrafını kullandı

Eda AKTÜRK AYKOL

Kılıçdaroğlu dün sosyal medya hesabından Cumhuriyet Halk Partisi’nin 100. yılı için hazırlanan bir videoyu paylaştı. Videonun bir karesinde ise tepki çeken bir fotoğraf yer aldı.

KATLİAMCILARIN FOTOĞRAFI KULLANILDI

Fotoğrafta Kıbrıs’ta yaşayan Türkleri Ada’dan çıkarmak için katliamlar yapan Kıbrıslı Rum silah örgütü EOKA’nın ellerine geçirdikleri Türk bayraklı fotoğrafları kullanıldı.

FOTOĞRAFTAKİ TÜRK BAYRAĞI SİLİNMİŞ

Videoda geçen bahsi fotoğrafta EOKA’cıların ellerindeki Türk Bayrağı silinmiş, arka plana iç açıcı renkler kullanılmıştı. Fotoğrafı daha güzel gösterip videoda yer veren CHP ve Kemal Kılıçdaroğlu büyük tepki topladı. Aynı fotoğraf geçen yıl KKTC’de de skandala yol açmıştı.

ERENKÖY MÜCAHİTLERİ YERİNE EOKA’CILARIN FOTOĞRAFI BASILMIŞTI

Erenköy Direnişi’nin 58’inci yıl dönümü için çıkarılan 8 Ağustos tarihinde yapılacak piyango çekilişinde piyango biletine Erenköy mücahitleri yerine EOKA’cıların fotoğrafı basıldı. 23 Nisan 1964’te St. Hilarion bölgesinde çekilen fotoğrafta EOKA’cılar ele geçirdikleri Türk bayrağı ile sözde zaferi kutluyorlardı.

EOKA NEDİR?

EOKA, Kıbrıs’ta Britanya sömürge yönetiminin sonlanması ve adanın Yunanistan’a bağlanması için uğraşan Kıbrıslı Rum silahlı örgüttür.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x