Okan Buruk: Avrupa’da yeniden kupa kazanmak gibi bir hayalimiz var

UEFA Şampiyonlar Ligi A Grubu’nda temsilcimiz Galatasaray, Danimarka ekibi Kopenhag’la karşı karşıya gelecek.

Parken Stadyumu’nda oynanacak kritik müsabaka 12 Aralık Salı gecesi saat 23.00’te başlayacak.

Bu maç öncesinde ise sarı-kırmızılı takımın teknik direktörü Okan Buruk, açıklamalarda bulundu.

Başarılı çalıştırıcı sözlerine şu şekilde başladı:

3 takımın da devam etme ve elenme şansı var. Biz tabii ki kazanmaya geldik. Rakibimizin ne kadar koşu mesafesi yüksek bir takım olduğunu biliyoruz. Yarın dirençli bir oyun bekliyoruz. Bu stadyum bizim için önemli, 2000 yılında burada bir kupa kazanmıştık. Ancak maçın ne kadar zorlu geçeceğinin farkındayız.

Avrupa’da kupa kazanma hayalleri olduğunu belirten Buruk, şunları dedi:

UEFA Kupası’nı aldığımızda oyuncuydum, o his çok farklı ama teknik adam olarak burada olmak da çok farklı bir his. Avrupa’da yeniden kupa kazanmak gibi bir hayalimiz var. Onu gerçekleştirmek için çok heyecanlıyım. Onun için bu maç çok önemli benim için.

Kopenhag’a saygısızlık yapmadığını ifade eden Okan Buruk, şu sözleri sarf etti:

Biraz 90’lı yıllara gidiyorum bunları görünce, o zaman bunlar kullanılırdı takımı motive etmek için. Benim Kopenhag takımına karşı bir saygısızlığım olduğunu düşünmüyorum. Aksine onların grupta her takımı yenebileceklerini söyleyen benim. Benim açıklamamda Bayern’in bir seviye altta oynadığını söylemiştim. Kopenhag, çok beğendiğim ve mücadele gücü yüksek bir takım.

Hakem kararlarıyla ilgili Okan Buruk, şu değerlendirmeyi yaptı:

Son iki maçta hakem kararları hep aleyhimize oldu ancak oynanmamış bir maç konuşmak doğru olmaz. Hakeme yüzde yüz güveniyoruz. Üst düzey bir hakem görev alacak yarın, iki takım adına da adil kararlar alacağını umuyorum.

2000 yılındaki UEFA Finali hakkında konuşan Buruk, şu ifadeleri kullandı:

UEFA Finali’nde öz güvenimiz çok yüksekti. İyi oyunculardık, iyi takımdık ve bu yüzümüze de yansıyordu. Oyuncularımda da bunu görüyorum. Maçtan önce gülmeleri, eğlenmeleri bir öz güven göstergesi aslında.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x